Ki kell mondani végre: Albert Györgyi, a tehetséges újságíró, a szeretetre vágyó nő a boldogtalanságba halt bele 10 évvel ezelőtt 2008. október...

Ki kell mondani végre: Albert Györgyi, a tehetséges újságíró, a szeretetre vágyó nő a boldogtalanságba halt bele 10 évvel ezelőtt 2008. október 5-én.

Azt mondják, a halála előtt egy héttel Albert Györgyi minden erejét összeszedve megrázta magát, újra talpra akart állni. Hirtelen abbahagyta a gyógyszereket, és nem ivott egy kortyot sem. Egyes orvosok szerint ez is lehetett a szívroham közvetlen oka.

De Györgyit nem ez ölte meg, hanem a boldogtalanság. Ám Györgyi boldogtalanságának egy egész ország volt a tanúja, mert nem szégyellte az emberek elé tárni igazi énjét. Tudta, hogy alkoholfüggő, de nem röstelkedett."Miért kéne szégyellnem" - kérdezett vissza. Csak azért, mert nő vagyok? Hiszen a fél ország iszik!" - vágta oda a kegyetlenül.

Az egykori szeretethiányos kisgyerek felnőtt nőként folyton folyvást a megváltó szerelmet remélte. Azt, hogy végre eljöjjön érte valaki, akinek gyereket is szülhet, de ez soha nem adatott meg neki. Györgyi sokáig sikeres volt, a munkába menekült. Ez volt az a korszak, amikor megismerte az ország.A fiatal, rátermett, új hangon, merészen kérdező riportert, aki úgy beszélt világsztárokkal, mintha egy sarki presszóban futott volna össze velük…

Idővel Györgyi boldogtalansága depresszióba torkollott, amelyből az évek alatt sem tudott talpra állni. A szeretetéhség egyre kilátástalanabbul fojtogatta. Pánikbetegség, depresszió, anorexia, rosszullétek, kezelések és öngyilkossági kísérletek. És a soha fel nem adott hit, hogy van kiút. Próbálkozott mindennel, egészen a megalázó végkifejletig, a "vacsorázós" műsorig, és egy héttel ezelőtti haláláig.

A 44 éves újságíró, műsorvezető egy taxiban lett rosszul, a mentők hiába próbálták egy órán át újraéleszteni.ERRŐL

Meghalt Albert Györgyi televíziós újságíró péntek délután - erősítette meg az [origo] információját a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese. A 44 éves Albert halálának körülményeiről annyit mondtak: egy taxiban lett rosszul, a kiérkező mentősök hiába próbálták megmenteni az életét. Bűncselekményről nincs szó, a rendőrség a helyszínt biztosította, amíg a mentősök egy órán át próbálták újraéleszteni - tette hozzá. Egyelőre nem tudni, mi okozta halálát.

Albert Györgyi 1964. május 9-én született Budapesten. 1981 és 1982 között a nigériai Lagosi Egyetemen tanult, 1982 és 1987 között az Eötvös Loránd Tudományegyetemen angol-történelem szakra járt. 1989-ben végzett a MÚOSZ Újságíró Iskolájában. 1987 és 1989 között a Magyar Rádió Külföldi Adások Főszerkesztőségén az angol szekcióban dolgozott, az ifjúsági osztályon az Ötödik sebesség és a Reggeli csúcs szerkesztő-műsorvezetője volt. Később a Petőfi Rádió külső szerkesztő-műsorvezetője, majd a Calypso Rádió műsorvezetője volt.

A Magyar Televízióban 1992-ig a Mozi Top 10, 1991 és 1993 között A Reggel szerkesztő-műsorvezetője, 1994-től 1996-ig pedig a Nap-kelte, a Múzsa műsorvezetője volt, emellett a Stúdió magazin számára készített tudósításokat filmfesztiválokról. 1998 után az MTV női, divat- és kulturális műsoraiban volt riporter, 2003-ban a Nemzeti Színház sajtószóvivője lett, majd ezt követően szabadúszóként, sajtó- és pr-menedzserként dolgozott. Több alkalommal közvetítette az Oscar-díjak átadását.

Albert Györgyi több interjút készített világhírű sztárokkal, így Gregory Peckkel, Joseph Hellerrel, Paul Simonnal, Glenn Close-zal és John Travoltával, valamint az Evita című mozifilm magyarországi forgatásán Madonnával.

Az utóbbi időben főként a szenvedélybetegségével, magánéletével és a válásairól szóló, készülő könyvével kapcsolatban került a bulvárújságok címlapjaira. Betegségéről a "Miért pont én? - A depresszió szorításában", kapcsolatairól pedig a "Miért pont ők? - A férfiak fogságában" című könyveiben vallott.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!