Az Alkotmánybíróság kimondta, hogy bár az állam elég nagy szabadsággal határozhatja meg, hogy pontosan kinek mi jár, azért nem önkényesen - írja a...
Az Alkotmánybíróság kimondta, hogy bár az állam elég nagy szabadsággal határozhatja meg, hogy pontosan kinek mi jár, azért nem önkényesen - írja a HVG.
Az ügy úgy pattant ki, hogy egy magyar állampolgár rokkantsági ellátást kért, ami az egészségi állapota alapján megillette volna, de hiába kérte!Nos az ügy piakntériája, hogy az ellátást igénylé egyéni vállalkozó volt, azonban a keresőtevékenységet szüneteltette éppen a rossz egészségi állapota okán! Viszont az elutasító határozat szerint az egyéni vállalkozás akkor is kereső tevékenységnek számít, ha nem működik. Magyarul ha valaki egyéni vállalkozó, az akkor is keresőnek számít, akkor is ha egyetlen forintot sem keres, mert nem dolgozik!Itt éppen ez az esete történt meg! Hivatalosan egyéni vállalkozó volt, de nem keresett egy fillért sem, mégis keresőnek lett minősítve ezért elutasították a rokkamt ellátás kérelmét! Mivel pedig ez állt a törvényben, az érintett panaszát minden szinten elutasították.
Alkotmánybírósághoz fordultak, és jól is tették ugyanis az ALkotmánybíróság nekik adott igazat! És ahatározat már teljesen hivatalos, pénteken tették közzé!Mint írták, a rokkantak az alaptörvény szerint támogatásra jogosultak, és bár az állam elég nagy szabadsággal határozhatja meg, hogy pontosan kinek mi jár, azért nem önkényesen - olvasható a hvg. hu-n.
Forrás: palyazatfigyelo.org