Valamikor ötvenes években, a csillagászat és űrkutatás hőskorában, egyre több csillagász jelezte szerte a világon, hogy egy azonosítatlan, a Föld...

Valamikor ötvenes években, a csillagászat és űrkutatás hőskorában, egyre több csillagász jelezte szerte a világon, hogy egy azonosítatlan, a Föld körül keringő idegen műholdat észlel, mely ráadásul rendkívül furcsán viselkedik.

[dropcap]N[/dropcap]em sokkal később a jelenségről szóló észleléseket maga az Amerikai Védelmi Minisztérium is megerősítette, majd nem sokkal később mély hallgatás következett be. Vajon mi történt, és mi lehetett ez a rejtélyes objektum? Földönkívüli műhold?

Az első észlelés

1954-ben az amerikai légierő két műholdat észlelt Föld körüli pályán. Azonban ekkoriban még nem volt egyetlen ember által készített műhold vagy ahhoz hasonló objektum az űrben. A "Fekete lovagnak" keresztelt rejtélyes objektum először 1960 február 11-én, a "The New York Times" című napilap hasábjain hallatott magáról a nagyközönség és az emberek előtt. Ugyanis egy hosszú cikkben számoltak be arról, hogy egy azonosítatlan űrbéli szerkezetet fedeztek fel, melyet mind az amerikaiak, mind pedig az oroszok észleltek. Ekkor vált az eset először ismertté, ekkor kapta az angol "Black knight" nevet. A rejtély tovább mélyült, amikor 1960 szeptember 3-án a long islandi Grunman Repülőgépgyár nyomkövető kamerája készített egy felvételt, melyen látható volt a Fekete lovag. Ez idő tájt egy bizottság is összehívásra került, hogy megvitassák az idegen műholddal kapcsolatos észrevételeket és teendőket, de eme gyűlés eredménye sohasem került aztán nyilvánosság elé, s az UFO műhold léte "hivatalosan", annak ellenére, hogy még ma is milliók fantáziáját mozgatja meg, lassacskán feledésbe merült.

Ismeretlen eredet

A tárgy felfedezésekor azonnal megindultak a találgatások eredetét, célját, funkcióját illetően. A legtöbben úgy gondolták, hogy ez egy műhold, mivel folyamatosan bolygónk körül keringve észlelték az űrhajósok, műholdak. Ekkoriban még csak alig néhány hasonló objektum keringett a Föld körül.

Méretét (és feltételezett technikai adottságait) tekintve az objektum többszöröse egy normál műholdénak. Sebessége és keringési iránya sem a megszokott, hisz a földi műholdak általában lassabban és nyugatról keletre, míg a Fekete lovag pont fordítva, kelet-nyugati irányba, poláris pályán és meglehetősen gyorsan mozog. Időnként egyébként még a Földről is lehet látni, amint egy apró, de fényes, vörös pontként áthalad az éjszakai égbolton.

Rejtélyes rádiójelek

Az Egyesült Államok, az egykori Szovjetunió, de még sok más (főként európai) ország is észlelte, hogy az idegennek vélt űreszköz kódolt jeleket bocsátott ki, melyeket egyeseknek (például a jelsorozatot adásuk közben szintén észlelő amatőr rádió {un. HAM rádió} egyik munkatársának is) sikerült dekódolniuk.

A cikknek még nincs vége, lapozz! Következő oldal

Forrás: avilagtitkai.com


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!